rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Jest mało prawdopodobne aby tak odrażajacej kradzieży dokonali złomiarze. Ci biedacy, którzy ratują się przed głodem, zbierając przeróżne metale i makulaturę w większości są uczciwymi ludźmi, a ponadto nie dysponują sprzętem, który pozwalałby na szybki demontaż tak wysoko umieszczonego metalowego napisu. Znam kilku złomiarzy i wiem, że mają również swoje zasady postępowania i nie są zdolni do zbrodni, a tę kradzież z bramy hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau można uznać za zbrodnię.

Z kolei zawodowi złodzieje mają w okresie przedświątecznym znacznie łatwiejsze możliwości włamań i rabunków aniżeli ryzykowny skok na monitorowane całą dobę i dobrze strzeżone muzeum martyrologii.

Teorie o skoku na zamówienie kolekcjonera można uznać za produkt potwornej fantazji, bo żaden prawdziwy kolekcjoner nie byłby w stanie przespać spokojnie nawet jednej nocy ze świadomością, że znieważa ponad milion ofiar niemal ze wszystkich narodowości Europy, zamordowanych w Aschwitz-Birkenau.

Warto przypomnieć w tym miejscu, że nazistowski obóz koncentracyjny w Aschwitz-Birkenau powstał z rozkazu Himmlera z27 kwietnia 1940 roku, a pierwszymi więźniami i ofiarami Auschwitz byli Polacy zwożeni do obozu koncentracyjnego z przepełnionych więzień ze Śląska, Poznania i ówczesnej Generalnej Guberni od czerwca 1940 roku .

Wyjątkowym poświęceniem wykazał się swięty Maksymiliam Maria Kolbe, ktory oddał życie za współwięźnia, a wyjątkową odwagę wykazał inny nasz rodak rotmistrz Witold Pilecki, który dobrowolnie pozwolił się zamknąć aby utworzyć wewnątrz Auschwitz ruch oporu i organizować ucieczki.

Papież Jan Paweł II gdy odwiedził nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau w imieniu wszystkich przyzwoitych Polaków i całego Kościoła Rzymskokatolickiego uczcił pamięć bestialsko pomordowanych ofiar różnych wyznań i narodowości.

Corocznie organizowane marsze żywych pokazują, że Polacy i Żydzi byli ofiarami tego samego nazizmu, a młodzież przyjeżdżająca z Izraela widzi na wlasne oczy z jakim szacunkiem Naród Polski pielęgnuje miejsca martyrologii .

Komuś zaczęło zależeć, aby znowu pojawiły się antypolskie oszczerstwa i najprawdopodobniej to właśnie wśród obcych służb specjalnych należy szukać zleceniodawców, a może nawet wykonawców tej potwornej kradzieży.

Może mamy do czynienia z recydywą ?

Przecież Armia Czerwona ukradła zaraz po wyzwoleniu większość dokumentów z Auschwitz-Birkenau .

Pojawiają się nawet relacje, że Rosjanie chcieli już raz ukraść ten słynny napis nad bramą, tylko Polacy zdołali wtedy zapobiec temu złodziejstwu .

Jeśli nie specsłuzby KGB, to może warto sprawdzić kto z rezydentów obcych wywiadów nocował w Krakowie, albo innych miastach w pobliżu Oświęcimia w okresie trzech miesięcy poprzedzających kradzież ?

Warto sprawdzić podróże po Polsce radców wojskowych poszczególnych ambasad, bo oni wiedzą co porabiał ostatnio ich wywiad w Polsce.

Przyjrzeć się warto nie tylko wojskowym spoza NATO, ale również teoretycznym przyjaciołom, bo w specsłużbach roi się od ludzi, którzy działają na dwie strony.

Moim zdaniem tej kradzieży dokonali zawodowcy od bardzo brudnej roboty.

Ktoś bardzo chciał nas znieważyć i warto zdemaskować zleceniodawców, a nie tylko sprawców.

2009-12-20 | Dodaj komentarz
bogdanborgosz
2009-12-24 21:01:53
"kolekcjoner" - dlaczego nie? Taki z SS , hitlerjugend, NKWD czy KGB to już nie może trudnić się zbieractwem? Skradziono o trzeciej, gdyby zleceniodawca byl z zachodu zdążyliby do Austrii lub Niemiec przed świtem. Część ekipy zatrzymano w Gdyni - próba frachtu do Szwecji? A więc kierunek wschód lub np. Argentyna, tam też sporo "żydożerców" pomieszkuje.

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 533017
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Obce służby specjalne i napis : "Arbeit macht frei" . , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała